Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Biologická léčba

14.11.2017, 11:21
Téma dotazu

Dobrý den, mela bych zájem o léčbu lepenky - biologicky. Prosím kam se muzu obrátit? Děkuji Mysliveckova Ivana.

15.11.2017, 8:53
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

záleží na tom, kde bydlíte. Poraďte se s dermatologem v místě bydliště, který Vás pošle na příslušné pracoviště zabývající se biologickou léčbou nejblíže Vašemu bydlišti.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová

02.11.2017, 18:18
Téma dotazu

Dočetla jsem se v časopise Vlasta č.44, že je možné léčit lupénku biologickou léčbou. Můj muž trpí od mládí šupinkovou lupénkou. Bylo by možné nasadit biologickou léčbu? Děkuji za odpověď.

02.11.2017, 19:04
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, nasazeni biologicke lecby podleha pravidlum, ktere nejlepe vedi dermatologove pri nejake velike nemocnici. Tam kde maji centrum biologicke lecby. Hezky vecer. Darina Zelenkova 

17.10.2017, 2:28
Téma dotazu

Dobry den, mam dotaz, kdo schvaluje nasazeni biologicke lecby? Mam postizenou kuzi skoro po celem tele a ostatni moznosti lecby nezabiraji. Pani primarka mi biologickou lecbu slibuje uz dva mesice. Dekuji

18.10.2017, 9:12
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

k nasazení biologické léčby jsou jasná medicínská kritéria, který musí pacient splňovat. Pokud je pacient pacient splňuje a je indikován, lékař v závislosti na pravidlech daného zdravotnického zařízení musí zařídit formální záležitosti, které trvají různě dlouho. Zkuste zjistit od ošetřující lékařky/primářky jaký je přesně důvod oddalování léčby.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová

07.09.2017, 0:43
Téma dotazu

Dobrý den
chci se zeptat ohledně lupenky na celém těle po léčbě v nemocnici a všelijakých prášků a mastí jsem spálený od Kortikoidy. Teď mám spálený nohy a nemohu se ani vyspat ani dlouho chodit. Co mi radíte ,chci se objednat na biologickou léčbu .

07.09.2017, 8:12
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, 

doporucuji navstivit vasi nejblizsi nemocnici, ktera ma centrum biologické lecby psoriazy ke konzultaci ohledne biologické lecby. 

24.07.2017, 19:37
Téma dotazu

Dobrý den chtěla jsem se zeptat můj přítel trpí lupenkou má biologickou léčbu dostává injekce a trpí tím od 10 let a je mu 22 v poslední době se mu ale lupénka zhoršila a začal mi vodu v koleni a mít tam záněty a byl i u o ortopeda ten mu tu vodu taha a byl u revmatolog aten mu nabídnul že mu vstříknou radioaktivní látku která by měla zastavit ty záněty a aji vytváření tu vodu ale jeho paní doktorka z biolocke léčby mu to nechce dovolit protože se to prý přejde samo že jo tím že byl nemocný a měl antibiotika a já se chci zeptat jestli mu jde nějak pomoct a jestli by třeba nemohly vzít a pomoct mi někde jinde nebo jestli nemůže jít na tu latku sám bez souhlasu tě doktorky ? Předem děkuji za odpověď

28.08.2017, 8:32
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Doporučuji příteli, aby zkontaktoval ošetřujícího revmatologa a ošetřujícího lékaře dermatologa, protože oba by se měli snažit shodnout na dalším postupu.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová