Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné možnosti léčby

18.06.2017, 2:34
Téma dotazu

3 roky se léčím bezúspěšně s lupénkou na ploskách nohou. Kůže je tenká a praskliny do masa trvající po celou dobu a rány jsou velmi bolestivé asi jako řezné rány a každý krok utrpením. Jedna rána se zahojí a další se v zápětí otevře. Jsou to rány cca 1 mm šířka/1 - 3 cm délka. Mám naději zbavit se bolesti. Děkuji

18.06.2017, 22:02
Odpovídal
MUDr. Veronika Slonková, Ph.D.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu potřebujete systémovou léčbu, je možná lokální světloléčba nebo acitretin (Neotigason), v kombinaci s místní léčbou.

24.04.2017, 3:01
Téma dotazu

Dobrý den, je mi 31. Mám 3měsíční dceru, kterou plně kojím. Mám stále se zvětšující ložiska na loktech, v pupku, pod kolenem, v uších, za a před ušima, na spáncích, pod obočím, na vagíně a ve vlasech. Kromě loktů a pupku mi v těhotenství vše zmizelo, nyní se to však vše vrátilo a v hlavě to nesmírně svědí. Prosím o radu co používat. Dlouhodobě používám konopnou mast (z obchodu) a nyní mi dr. předepsala slabé lokální kortikoidy (Ophtalmo-Hydrocortison pod obočí a Imacort na ostatní části těla).
1) jsou tyto masti opravdu v pořádku při kojení?
2) a ta konopná mast?
3) prosím o radu něčeho bez kortikoidů (mast na promazávání) - co např. Eucerin? Nebo cokoliv
4) čím si mýt vlasy a celkově co použít na tu hlavu?
Moc vám děkuji
5) jak mohu přizpůsobit jídelníček? Co vyloučit a co naopak zařadit
6) mám velký strach o dceru v tomto směru- je riziko že to podědí větší když mám lupénku při kojení? Neměla bych raději přestat kojit?

Moc Vám děkuji

24.04.2017, 7:39
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji za dotaz. Omlouvám se, ale je velmi komplikované odpovědět totuto formou na všechny vaše dotazy, obzvláště proto, že vaše projevy nevidím a neznám další okolnosti. Doporučuji Vám zatím takto přípravky s ichtamolem (šampon Mediket Ictamo, mast Vitella Ictamo) hodně projevy promazávat a samozřejmě vyšetření v dermatologické ambulanci.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová

05.12.2016, 15:47
Téma dotazu

dobrý den, je možné používat kokosový olej do vlasů, pokud má člověk psoriázu kštice či seboirickou dermatitidu? používám šampony speciální, ale po nich mám šíleně suché vlasy :-(

děkuji!!!

11.12.2016, 19:59
Odpovídal
MUDr. Karolína Koblová

Dobrý večer,  

Kokosový olej je doplnkovou a spise alternativni terapií. Oleje obecne mohou být doporučovány k dlouhodobe péči. Pokud jste s nim spokojena, uzivejte ho dále. Neměl by Vám ublížit, pokud nejste přecitlivěla na kokos.

28.11.2016, 15:13
Téma dotazu

dobrý den, někde jsem četla, že na psoriázu zabírá i vitamín D, beru
Caltrate kvůli snížené hladině vitamínu D, může pomoci i to ke zlepšení kůže?

děkuji!

19.12.2016, 16:33
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Prokazatelně pomáhá vitamin D ale používaný zevně, tedy v masti, gelu či krému.

S pozdravem

22.11.2016, 10:19
Téma dotazu

Dobrý den, mám 39 let, kromě štítné žlázy na kterou beru Euthyrox 50, 1 tabletu denně a sklonu k trombofilii ale úplně na minimální hranice nemám žádné další zdravotní problémy. Ovšem před zhruba měsícem mi nejspíš po prodělané streptokokové infekci vyskočila lupénka, kterou jsem nikdy neměla. Momentálně jsem v nemocnici kde mi zjistili hodnotu asla v krvi 650 a začala píchat myslím že penicilin. Našla jsem si na internetu pár doplňků stravy které by měli podle mého názoru pomoci, teď už vím že ne s vyléčením ale zhojením a udržením lupénky pod kontrolou, jsou to následující odkazy ; http://udoschoice.cz/eshop/us/udos-oil-3-6-9-blend-500ml/ ; https://www.prozdravi.cz/koloidni-zinek-vitamin-c-liquid-300-ml.html ; https://www.kosmetikaeva.eu/LR-Aloe-Vera-Drinking-Gel-s-prichuti-broskvi-1000-ml-d4.htm Chtěla jsem vás poprosit o váš názor na přípravky, jestli je vůbec můžu v této kombinaci užívat, abych si spíše neublížila a popřípadě co ještě by se dalo využít v boji s lupénkou. Děkuji za odpověď. Petra.

22.11.2016, 11:25
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, je spravne ze se zaleci  ten infekt, ja si myslim ,ze nyni je nejdulezitejsi léčba antibiotiky nez cokoliv jineho, přípravky bych ani nekupovala, rozhodne si neublizite, ale radeji bych navštívila kozniho lekare. Hezky den. Darina Zelenkova