Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné možnosti léčby

19.02.2018, 21:20
Téma dotazu

Dobry den, trpim lupenkou uz pres rok a nepomaha mi nic vzdycky po nejake dobr dostanu masticku ktera mi to vyleci a bum za dalsi 3 dny ji mam zpet, chtela jsem se zeptat zda ma na lupenku vliv i koureni mariuhany? kterou kourim minimalne ob den, uz nevim co dal s tim dekuji za odpoveded

19.02.2018, 21:30
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, k tomu se uplne nedokazu jako lekar vyjadrit, koureni marihuany nedoporucuji. Darina Zelenkova

18.06.2017, 2:34
Téma dotazu

3 roky se léčím bezúspěšně s lupénkou na ploskách nohou. Kůže je tenká a praskliny do masa trvající po celou dobu a rány jsou velmi bolestivé asi jako řezné rány a každý krok utrpením. Jedna rána se zahojí a další se v zápětí otevře. Jsou to rány cca 1 mm šířka/1 - 3 cm délka. Mám naději zbavit se bolesti. Děkuji

18.06.2017, 22:02
Odpovídal
MUDr. Veronika Slonková, Ph.D.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu potřebujete systémovou léčbu, je možná lokální světloléčba nebo acitretin (Neotigason), v kombinaci s místní léčbou.

24.04.2017, 3:01
Téma dotazu

Dobrý den, je mi 31. Mám 3měsíční dceru, kterou plně kojím. Mám stále se zvětšující ložiska na loktech, v pupku, pod kolenem, v uších, za a před ušima, na spáncích, pod obočím, na vagíně a ve vlasech. Kromě loktů a pupku mi v těhotenství vše zmizelo, nyní se to však vše vrátilo a v hlavě to nesmírně svědí. Prosím o radu co používat. Dlouhodobě používám konopnou mast (z obchodu) a nyní mi dr. předepsala slabé lokální kortikoidy (Ophtalmo-Hydrocortison pod obočí a Imacort na ostatní části těla).
1) jsou tyto masti opravdu v pořádku při kojení?
2) a ta konopná mast?
3) prosím o radu něčeho bez kortikoidů (mast na promazávání) - co např. Eucerin? Nebo cokoliv
4) čím si mýt vlasy a celkově co použít na tu hlavu?
Moc vám děkuji
5) jak mohu přizpůsobit jídelníček? Co vyloučit a co naopak zařadit
6) mám velký strach o dceru v tomto směru- je riziko že to podědí větší když mám lupénku při kojení? Neměla bych raději přestat kojit?

Moc Vám děkuji

24.04.2017, 7:39
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji za dotaz. Omlouvám se, ale je velmi komplikované odpovědět totuto formou na všechny vaše dotazy, obzvláště proto, že vaše projevy nevidím a neznám další okolnosti. Doporučuji Vám zatím takto přípravky s ichtamolem (šampon Mediket Ictamo, mast Vitella Ictamo) hodně projevy promazávat a samozřejmě vyšetření v dermatologické ambulanci.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová

05.12.2016, 15:47
Téma dotazu

dobrý den, je možné používat kokosový olej do vlasů, pokud má člověk psoriázu kštice či seboirickou dermatitidu? používám šampony speciální, ale po nich mám šíleně suché vlasy :-(

děkuji!!!

11.12.2016, 19:59
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý večer,  

Kokosový olej je doplnkovou a spise alternativni terapií. Oleje obecne mohou být doporučovány k dlouhodobe péči. Pokud jste s nim spokojena, uzivejte ho dále. Neměl by Vám ublížit, pokud nejste přecitlivěla na kokos.

28.11.2016, 15:13
Téma dotazu

dobrý den, někde jsem četla, že na psoriázu zabírá i vitamín D, beru
Caltrate kvůli snížené hladině vitamínu D, může pomoci i to ke zlepšení kůže?

děkuji!

19.12.2016, 16:33
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Prokazatelně pomáhá vitamin D ale používaný zevně, tedy v masti, gelu či krému.

S pozdravem