Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné

09.01.2019, 15:04
Téma dotazu

Dobrý den, v srpnu 2018 se mi objevila lupénka tak moc se to rozjelo i po mastickach od kožní.lekare.Mohla bych chodit na baheni zahalí ? Nevadilo by to .chodidla jsem mazala Ondřejovkou ty byli jak struhadlo to mi pomohlo jen mapu s novou růžovou kůži nikde jinde se to nehojí .Mám velké fleky červené nadurenr.Pry na biolecbu nemám nárok,Je to prý na dlouhou cestu než se k tomu dostanu.

22.01.2019, 20:16
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji za dotaz. Pokud máte lupénku, která se nehojí po mastech, je několik dalších možností léčby. Bahenní zábaly mohou pomoci, mohou ale i kůži podráždit. Vhodná je světloléčba nebo léky, ale to musí posoudit kožní lékař podle rozsahu projevů a dalších vašich nemocí. Pokud lékař, který vás léčil vám nepomohl,  poraďte se s jiným lékařem, nejlépe tím, který se specializuje na lupénku.

04.12.2018, 14:38
Téma dotazu

Mám atopický ekzém už od 6ti měsíců a je mi jíž přes 70 let a místo aby se mi ztrácel věkem, naopak se mi zhoršoval. Měla jsem ho zcela všude po celém těle i ve vlasech, ty mi dokonce i vypadaly. V nemocnici jsem ležela min.20x /v Praze./zlepšení a zase zhoršení a stále dokola. Užívala jsem i 1 rok silné dávky Prednison a tak kůže se sice na určitý čas zlepšila, ale vznikla mi zase osteoporoza, za 1 rok jsem přibrala 16 kg a má výška se snížila o 9 cm. A ještě k tomu mě začalo obtěžovat i silné astma. Bez léku na něj se neobejdu, to bych se udusila.Beru Duorest a Spiromax.
Teď jsem na internetu narazila na reklamu na lék MAGNISKIN prof. Ernesta Frajkovského - makro-molekulární kůra - posiluje DNA kůže. Antidotum na dermatologické problémy. Za 28 dní slibuje zlepšení a vyléčení.
Prosím je vás znáte tento lék a jaký je váš názor.na něj. Jsem už na takové zázračné léky opatrná a moc tomu nevěřím, ačkoliv bych si přála, aby to byla pravda a tento lék uměl nás všech zbavit našich problému s nemocnou kůži. Děkuji, čekám netrpělivě, zda si mám tento lék objednat, cena cca 3500 Kč na 28 dni.

21.01.2019, 20:55
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den, 

O tomto produktu není známo jako léčivém registrovanem prostředku. Lze ho jistě použít jako doplňkovou alternativní léčbu. Alternativní terapie však není doménou lékařů alopatickych. 

04.11.2018, 9:50
Téma dotazu

Dobrý den,

již přes 2 měsíce zkouším lupenku mazat gelem aloe vera, ale došlo spíš k prudkému zhoršení, zarudnutí a svědění. Nikdy jsem to tak hrozné neměl. Snažím se kupovat pouze kvalitní a čišté aloe, tak nevím, kde se stala chyba. Jedná se o klasický průběh léčby ? Nebo na mojí lupenku aloe nezabírá a měl bych zkusit něco jiného ? Děkuji.

10.12.2018, 22:09
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, 

pokud se zhoršení objevilo při aplikaci aloe, je možné, že zhoršení je aloe vyvolané. Vhodnější bude navštívit dermatologa,

 

01.11.2018, 10:25
Téma dotazu

Dobrý den,můj dospělý syn trpí od narození atopickým ekzémem se sníženou imunitou, jeho IgE je 44800, léčí se imuranem, u odborné kožní lékařky,asi 1xročně hospitalizován na kožním v nemocnici a také dochází k alergolovi, alergie pylová,prach,plísně a některá potravinová,srst zvířat,atd. skoro na všechno,.. nejhorší je vysoká hladina IgE ,je na tom špatně i psychicky,prosím o radu v další léčbě, odmítnut ze studie na bilologickou léčbu z důvodu výskytu oparů v posledním roce.Děkuji za odpověď na adresu : mirka.jose@seznam.cz

13.11.2018, 23:40
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den,

Sice netuším, ze které části České republiky jste a jak moc je atopický ekzém vašeho syna závažný, ale další variantou u atopickeho ekzému je lék cyklosporin. Biologická terapie v ČR je nyní ve fázi studií. Zkoušejte další velké kliniky oslovit, které by mohly eventuálně Vašeho syna zařadit. Seznam klinik s biologickou léčbou je uveden na stránkách www.dermanet.cz

30.10.2018, 13:30
Téma dotazu

Dobry den je mi 35 lupenkou trpím asi od 8 let ložiska byly pouze na loktech a kolenach coz jsem v puberte dokázala porazit az před 13 lety po porodu se vratila v intervalu cca 2-3 roky kdy postihne cele telo i hlavu obycejne kremy nepomahaji a do nemocnice na prijem nemohu kvůli detem můžete mi poradit co bych mohla volnou cestou vyskouset dekuji zuzana

30.10.2018, 15:07
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, urcite zajdete na kozni, nejake masti Vam urcite napisou na recept i bez hospitalizace. V lekarne dostanete bez receptu pouze promastovadla. Hezky den .